31Ocak

Klavyenin F ve J Tuşlarında Bulunan Belirsiz Kabartma

Durup dururken düşündüğüm bir soru aslında. Q klavyenin “F” ve “J” tuşlarında neden kabartmalı çizgi var? Bunu merak edip Google amcaya sormak istedim. Başta nasıl ne diye soracağımı düşünemedim. Daha sonra F ve J yazdım devamını benim için Google amca tamamladı. Orda kullanmam gereken kelime kabartmalı çizgiymiş. Neyse arama sonuçlarına baktım ilk sıradakilere bir tıklayayım gireyim dedim hepsini farklı sekmede açtım ilkini okumaya başladım zaten kısa bir şeydi.

 

  • 10 parmak klavye kullanırken işaret parmaklarımız F ve J tuşlarına gelirmiş.
  • Diğer başka açıklama ise gözünüz ekranda iken elinizi klavyeye götürdüğünüz de tuşların yerini rahat anlamanızı sağlar. Ne alaka derseniz sıfır hiç kullanmadığınız bir klavyeye elinizi götürün ve hiç bakmadan F ve J tuşlarını arayın size kolaylık sağlayacaktır.
  • Başka bir yorum ise görme engelliler için demişler. Aynı olay tuşlu telefonların 5 tuşunda da mevcutmuş.
  • Bu olay F klavyede de varmış. F klavye de ise A ve K tuşlarında kabartma mevcutmuş.

 

Sonra açtığım diğer sekmelere girdim belki farklı bir şeyler yazanlarda vardır dedim. Artık Gaming klavyelerde de bu olay varmış örneğin WASD tuşlarında oyuncular elini klavyeye götürdüklerinde %100 emin olmaları için o tuşlara da kabartma yapan markalar varmış. Neyse bu konu da bu kadar buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.

 

klavyenin f ve j tuşlarında ki kabartma

 

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın